Skocz do zawartości

kartusana.net - Polskie Forum Warezowe uses cookies. Read the Polityka Prywatności for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Witamy na forum kartusana.net ! Tylko u nas każda wstawka zawsze na darmowym serwerze, bez limitów pobierania !

Dołączona grafikaDołączona grafika

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jak rozpoczęła się wasza przygoda z Warezem/stroną do pobierania filmów?

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marcinek1992

marcinek1992

Doświadczony

• Elita
  • 677 postów
  • 642 thanks
  • Gadu Gadu:6540401
  • Miasto:  Elbląg
  • Kraj

• PipPipPip

Napisano 28 wrzesień 2012 - 07:47

Siemanko
Chciałbym sie was zapytać jak zaczęła sie wasza przygoda z takimi stronami jak ta i innymi?
Opowiem na początek swoją przygodę.
Dawno dawno temu a dokładnie w 2006 roku kiedy to internet który miał prędkość 512 kb/s był dla bogaczy wklepałem w google słowo "forum o filmach". Po długich poszukiwaniach znalazłem forum:
Dołączona grafika

Tam pewna pani o niku żabcia zaczęła pokazywać mi jak pisać posty i tematy później moją osobą zainteresował sie Administrator. Kiedy to "żabcia" wdrażała mnie w te całe forum uświadomiłem sobie że może zagoszczę tam już na zawsze.
Z początku moje tematy nie spełniały standardu później natomiast już wychodziło mi coraz lepiej.
Moja przygoda z tym forum trwała ponad 2 lata przez te 2 lata forum było naprawdę rozrośnięte i było dużo osób.
Później kiedy umarła ta właśnie żabcia forum przeszło załamanie. Wtedy właśnie administrator skontaktował sie zemną i po dłuższej rozmowie telefonicznej dogadałem sie że przyjadę do niego po jakieś filmy. Mówił mi on że chce zmienic nazwę forum ale nie myślałem że na poważnie. po około 3 latach zmienił nazwę strony na planet-zone.info. Wg mnie było to kompletną porażką ale forum jeszcze z 3 lata pochodziło. I co było dalej? Dalej historia potoczyła się tak że 2 administratorów wydoroślało, Nie opłacało im się dalej ciągnąć tego forum i zostało zamknięte. Administrator który dał mi filmy wyjechał z polski i kontakt sie urwał.
To już koniec mojej opowieści. Teraz czekam na wasze.

Na zdjęciu jest widoczne logo forum które od 2008 roku nie istnieje tak więc administracja mam nadzieje że nie ma mi za złe że je wstawiłem

Użytkownik marcinek1992 edytował ten post 28 wrzesień 2012 - 07:47

• 2

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Thanked by 2 Members:
Robik69 , RED

#2 GośćRED_*

GośćRED_*
  • Gość
  • thanks

Napisano 28 wrzesień 2012 - 13:20

Dawno dawno temu jak byłem jeszcze młody i przystojny trafiłem na takie pewne forum które działa do dnia dzisiejszego ale tam denerwowały mnie hostingi z limitami i znalazłem forum o nazwie WC pełne oszustów i bajkopisarzy oraz ludzi bez honoru (jeszcze wtedy tego nie wiedziałem) ale linki mieli na darmowych i szybkich serwerach... spędziłem tam sporo czasu w pewnym momencie nawet trafiłem do ekipy tego forum (najgorszy moment mojego życia... gorszy nawet od tego w którym zauważyłem o godz 23 że skończyło się piwo w lodówce a nocny był oddalony o 500m :haha: ) na szczęście po momencie jak pewien weteran z tamtego forum wyzwał większość ekipy (zaczynając od moderatorów kończąc na Adminach) po tym jak zwróciłem mu uwagę aby nie czepiał się pracy moderatorów tylko sam pokazał jak to się robi i od słowa do jak to ja... itd. nie ważne :) i postanowiłem odejść z tamtego forum i trafiłem na te forum :) była to jedna ze słuszniejszych decyzji w moim życiu (na pewno lepsza od tej aby o 23 iść po piwo do nocnego.... ponieważ padał mocny deszcz :DD ) i jestem po dziś dzień i zostanę tu jak długo się da :) chyba że dostanę bana za zwracanie uwagi w słusznych decyzjach wtedy mogę odejść wcześniej z kolorkiem czarnym :) ale chyba tak się nie stanie.

P.S. Marcin opisałeś wszystko na temat innych for ale o tym prześlicznym forum nie wspomniałeś ani słowa... :hb nie ładnie...

#3 OFFLINE   Zawisza

Zawisza

Ten, co trzyma łyżkę ;)

• Weteran
  • 2908 postów
  • 327 thanks
  • Miasto:  Kijowo :P
  • Kraj

• PipPipPipPipPip

Napisano 28 wrzesień 2012 - 17:38

Ja mogę napisać ale że od około 10 lat mam dostęp do internetu to chyba nikt tego tasiemca nie przeczyta. Mimo to bardzo ciekawy temat. Na razie na 1 forum opisywałem swoją historię w takim topicu ale gdzie to było.... No nic - napisze od początku ;) :haha:

Może napiszę tylko o miejscach gdzie zajmowałem jakieś wyższe rangi bo inaczej post zająłby całą pamięć serwera na którym stoi to forum xD

Dawno dawno temu gdy byłem brzydki i głupi.... {u mnie rozwój postępuje w odwrotną stronę niż u Andrzeja - teraz jestem przystojny i mądry xD :haha:}

Moja przygoda z moderowaniem zaczęła się ponad... 10 :shocked: lat temu. Nie był to warez a zwykłe forum w dodatku kobiece. Że znam się na wielu ciekawych sprawach to pomagałem tam koleżankom w różnym zakresie {korki z przedmiotów, poważniejsze porady} i ze względu na moją aktywność poproszono mnie o moderowanie. Potem trafiłem na kilka innych for związanych z komputerami, sportami walki, polsko oraz anglojęzycznych.

Na warez trafiłem oczywiście przypadkiem szukając w googlach naszej-klasy.pl xD :P A tak szczerze to też było to pewne forum wielotematyczne, które z biegiem czasu przerodziło się w warez. Byłem w nie tak wrośnięty że mimo zmiany tematyki zostałem tam ze znajomymi. Praktycznie nic wtedy nie pobierałem, ale wchodziłem tam żeby pogadać albo zrobić porządek w komentarzach. Potem trafiłem na kilka nieciekawych for o tej tematyce gdzie administracja była frajerami {nicki na Q itd :P}. Wtedy łatwo było trafić na nowy warez bo była jakaś durna moda przekształcania dużych for wielotematycznych na strony do pobierania plików ;/

W każdym razie po długiej tułaczce trafiłem na HotPortal.pl i szybko się tam zadomowiłem :D Atmosfera wspaniała, pierwsze foprum z linkami na darmowych serwerach za free. Przerzucano też pliki na ludzkie hosty z tragicznego wtedy rapida dla zwykłych użytkowników {ranga miała nazwę Pijawka}. Wielu pewnie kręci się teraz łezka w oku bo było to świetne forum o ogromnym potencjale z ludźmi których ze świecą szukać :( Poznałem tam na prawdę ciekawych honorowych i pomocnych ludzi.... Niestety w życiu wszystko co zajebiste kiedyś się kończy. 1 z 2 adminów dorobił się na zbiórkach "na modernizację serwera" i zwinął interes nie powiadamiając o tym nawet ekipy. Pewnego dnia wchodzimy sobie na forum a tu coś w stylu pobieraczek.pl do naciągania ludzi. Ogólny chaos i spamiarnia w komentarzach oraz bluzgi na ekipę za zmianę tematyki. Od razu zrezygnowałem z rangi i rozejrzałem się za innym miejscem.

Przygarnęła nas {większość znajo9mych z HP} koleżanka z forum - Kasia :) Następnie starałem się pomóc innej znajomej z HP - Ani na jej stronce prowadzonej niezależnie od Kasi. W międzyczasie ekipa się rozbiła, ja miałem problemy ze zdrowiem... NO dużo by tu pisać ale już tam nie wróciłem {1 forum padło a do 2 przepadł link :( }.
Potem po długich turbulencjach i zmianach na forach których tu nie wymienię bo większość nadal działa trafiłem na WC. Udzielałem się tam i po krótkim czasie pomagania innym userom zostałem poproszony o objęcie funkcji moda forum. I tak często tam bywałem a ekipa wydawała się zgrana więc się zgodziłem. Niestety z biegiem czasu wyszło na jaw jakim chamem jest administrator, jak zarabia na userach i ich nie szanuje. Do tego doszło zamieszanie z osobą która uważała się na forum za najważniejszą pomimo nie posiadania jakichkolwiek zdolności komunikacyjnych. Nieważne :P

Co by nie powiedzieć pobyt na WC dobrze mi zrobił bo poznałem takich ludzi jak Robert, Hubert, Kornelia, Rafał, Rafał 2, Adrian,... {no sorry ale wszystkich tu nie wymienię :P}. Zależało nam na tamtym forum więc postanowiliśmy postawić panienkę siejącą kwas do pionu i pracować dalej na zamiecionym forum. Chora administracja tamtego serwisu odznaczyła nas za to specjalnymi rangami za zasługi {BAN} i dała "propozycję" typu "zostańcie to wam oddamy wasze wysokie rangi" (czyt. zostańcie i siedźcie cicho, patrzcie jak pomiatamy użytkownikami, traćcie swój wolny czas, energię, nerwy, pieniądze to wam pozwolimy zostać) :D :b Jak widać oferta kusząca {LoooL} ale mimo to postanowiliśmy pomóc innym. Ja byłem za tym żeby nie tworzyć nowej stronki a wesprzeć jakąś solidną ekipę moderującą na innym forum gdzie stosunki w ekipie są ok :) Padło jednak na tworzenie nowego forum wielotematycznego i w ten sposób od 1,5 roku jesteśmy wszyscy razem tutaj poznając się coraz lepiej i tworząc miłą rodzinną atmosferę :P :D Teraz zamierzam zrezygnować tutaj z rangi i zarejestrować się na... {kpisz? Co Ty czytasz? ;) Nigdzie się stąd nie ruszam! :D Drugiej takiej ekipy już bym nie znalazł :) Dzięki Wam wszystkim że jesteście ;)}

Tak wygląda moja historia tylko na forach które moderowałem i tylko w skrócie telegraficznym :b Nie wymieniłem tu pewnie około 15 for polskich i 10 zagranicznych na których pomagałem, ale trwało to krótko albo fora upadły {ewentualnie przerodziły się w typowy warez} więc nie ma sensu o tym pisać

Przeczytałeś wszystko? :skocked: Dziękuję :D Dałbym Ci medal ale "nie mogę Ci pomóc - jestem tylko koniem" :( Mogłeś za ten czas zrobić coś ciekawszego wiesz? Np obejrzeć sobie kopię swojego oryginalnego filmu pobraną z tego forum... Tym bardziej dzięki że poświęciłeś/aś swój czas :)
  • 6
Spoiler

Dołączona grafika

Guest nie zapomnij kliknąć w sygnaturkę poniżej a następnie w 9 kółek symbolizujących akcje. Ta pomoc nic Cię nie kosztuje! :)

Dołączona grafika

#4 OFFLINE   Robik69

Robik69

Praskie Klimaty

• Szef
  • 6886 postów
  • 14466 thanks
  • Gadu Gadu:5312890
  • piratki: 175220
  • Miasto:  Brzeska moja ulica
  • Kraj

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 29 wrzesień 2012 - 06:05

Przeczytałem całość ;] Od tej pory jestem w szoku, straszny wysiłek :D
Ja zaczynałem od takiego forum co się zwało:
Spoiler
Był tam sobie taki człek - lama. Kojarzy ktoś ? :P Oj, na pewno życzliwi z WC ( pamiętający historię powstania swojego forum ) są w delikatnym szoku ... Dla nie znających tematu -
Spoiler
z szefem lama to było kiedyś piękne, jedne z większych forum warezowych w tym kraju. Potem niestety poszła w ruch kasa ( tzw. Mazi wykupił
Spoiler
i zmienił nazwę na wiadomo co ).

Historię na WC pięknie opisał Justyn ( nawet nie próbuję polemizować z jego wyczerpującą wypowiedzią :shocked: ), nic dodać nic ująć.
I takie to były moje początki :D

edycja postu Admina ? :shocked: no no ... wstawiam spoilera do nazwy forum.

Użytkownik Robik69 edytował ten post 01 październik 2012 - 08:02

• 3

89b65ed9.gif

White_Robert.gif

Spoiler

#5 OFFLINE   Zawisza

Zawisza

Ten, co trzyma łyżkę ;)

• Weteran
  • 2908 postów
  • 327 thanks
  • Kraj

• PipPipPipPipPip

Napisano 29 wrzesień 2012 - 06:50

No proszę :) To nie tylko ja miałem tam konto od czasów LAMA :D (Inny nick - mogę ewent. podać na PW :P )Pamiętam jeszcze tą kung-fu pandę w bannerze xD Oj fajnie było. Mam nadzieję że u nas nigdy sytuacja nie zmieni się tak jak tam...
  • 2
Spoiler

Dołączona grafika

Guest nie zapomnij kliknąć w sygnaturkę poniżej a następnie w 9 kółek symbolizujących akcje. Ta pomoc nic Cię nie kosztuje! :)

Dołączona grafika

#6 OFFLINE   Robik69

Robik69

Praskie Klimaty

• Szef
  • 6886 postów
  • 14466 thanks
  • Gadu Gadu:5312890
  • piratki: 175220
  • Miasto:  Brzeska moja ulica
  • Kraj

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 29 wrzesień 2012 - 09:13

Nasze forum nigdy za kasę nie pójdzie. To nie podlega żadnej dyskusji.
  • 2

89b65ed9.gif

White_Robert.gif

Spoiler

#7 OFFLINE   Zawisza

Zawisza

Ten, co trzyma łyżkę ;)

• Weteran
  • 2908 postów
  • 327 thanks
  • Kraj

• PipPipPipPipPip

Napisano 29 wrzesień 2012 - 09:21

Nasze forum nigdy za kasę nie pójdzie.

Dobrze myślisz... Też wolę browary :haha: :P
  • 1
Spoiler

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#8 OFFLINE   PanQuin

PanQuin

Pionek

• Użytkownik
  • 20 postów
  • 2 thanks
  • piratki: 5300
  • Kraj

• Pip

Napisano 01 październik 2012 - 07:16

Na 4 opowieści w trzech przewija się ta sama nazwa... podeśle mi ktoś link na pw?
  • 0

#9 OFFLINE   Zawisza

Zawisza

Ten, co trzyma łyżkę ;)

• Weteran
  • 2908 postów
  • 327 thanks
  • Kraj

• PipPipPipPipPip

Napisano 01 październik 2012 - 12:56

Na 4 opowieści w trzech przewija się ta sama nazwa... podeśle mi ktoś link na pw?

Przewija się, bo większość osób która jest tu dłużej, emigrowała z tamtego gniota ;) Jeśli chcesz to Ci wyślę na PW ale szkoda Twojego czasu, pieniędzy i nerwów przede wszystkim. Im dłużej tam siedzisz, tym jest gorzej. To opinia osoby która miała tam konto ponad 3 lata i przez ponad rok pomagała jako moderator, ale każdemu masochiście mogę podać link na PW :P
  • 1
Spoiler

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#10 OFFLINE   rafix00

rafix00

użytkownik

• Użytkownik
  • 212 postów
  • 16 thanks
  • Kraj

• PipPip

Napisano 01 październik 2012 - 14:29

Postaram się krótko i zwięźle bo i tak moja "kariera" na warezach była krótka :P
Pierwszy warez na którym się zarejestrowałem to EX (27 lipiec 2009) - mam tam konto do dziś choć nie korzystam bo nie odpowiadają mi serwery, w dodatku jestem tylko zwykłym użytkownikiem.
Kolejny to DF (rejestracja też 2009) - tutaj znów kiepskie serwery więc nie korzystam z niego.
Następny to nieszczęsny warez, większość wie. Rejestracja styczeń 2010. Nawet przez moment byłem modem ale zrezygnowałem. Bardziej podobało mi się to jak mogłem pomagać innym userom będąc zwykłym użytkownikiem. Wszystkie gry na forum miałem obcykane a ich instalacja to był pikuś więc pomagałem jak mogłem. Ładnie nawet mnie za to ktoś nagrodził ale później wszystko się posypało. Wyrażając swoją opinię naraziłem się administracji lecz uważam że zrobiłem słusznie. Gdybym miał zrobić to jeszcze raz to nawet bym się nie zastanawiał. Wraz ze wspaniałymi ludźmi teraz jestem tutaj czyli na sciagalni.net :)
Dziękuję za przyjęcie mnie tutaj :)

Użytkownik RED edytował ten post 01 październik 2012 - 15:06
link do forum

• 2

#11 GośćRED_*

GośćRED_*
  • Gość
  • thanks

Napisano 01 październik 2012 - 15:10

Pamiętam Rafał te Twoje manewry w dziale Pomoc na WD :D dla mnie to było mistrzostwo świata i każdy problem rozwiązywałeś beż problemu i szybko (w sumie wyglądało to jak walka Pudziana z Najmanem :D )

PanQuin a może opiszesz swoją historię??

#12 OFFLINE   PanQuin

PanQuin

Pionek

• Użytkownik
  • 20 postów
  • 2 thanks
  • piratki: 5300
  • Kraj

• Pip

Napisano 02 październik 2012 - 13:04

Red chętnie bym to zrobił ale wierz mi że nie pamiętam. To było tak dawno... mój komputer miał wtedy 8 MB RAM...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Nota Prawna

Wszystkie materiały, które zostały umieszczone na stronie kartusana.net oraz stronach, które są częścią tej strony, zostały umieszczone wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych! Nie mogą być wykorzystywane w celach niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem! Autorzy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności z powodu użytkowania i wykorzystywania dostępnych informacji oraz materiałów zawartych na stronie w sposób niezgodny z prawem, w szczególności, gdy spowoduje to szkody osób trzecich. Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową!